Co zrobić, by odnieść sukcesy w rozwoju firmy?

Posted on 20/10/2023 7:23am

Aby firma osiągnęła sukces to musi się rozwijać. Jednak nie zawsze właściciel firmy posiada na ten cel odpowiednie środki. Jak można je zdobyć?

Internet - landszaft
Author: Christoph Scholz
Source: http://www.flickr.com
landszaft - Internet
Author: Christoph Scholz
Source: http://www.flickr.com
Rozwiązaniem, z którego warto skorzystać są dotacje ze źródeł Funduszy Europejskich, przyznanych Polsce na lata 2014-2020. Na dotacje z tego źródła w pierwszej kolejności mogą liczyć firmy, które planują prace rozwojowe oraz badawcze. Instytucją odpowiedzialną za udzielenie wsparcia przedsiębiorcom w tym zakresie jest NCBiR. Dofinansowanie dla przedsiębiorstwa z tego źródła nie może przekroczyć 50 mln euro. Poza Funduszami Europejskimi istnieje także kilka programów krajowych, które wspierają przedsiębiorców w rozwoju firmy. Można wymienić cztery kategorie takich programów - pieniądze na start własnej firmy dla osób pracujących, pieniądze na start firmy dla bezrobotnych, środki dla nowych firm oraz pieniądze dla firm starszych niż rok. Poza tym, innym sposobem dla pozyskanie środków na rozwój swojej firmy będzie znalezienie inwestora, który wierzy w nasz pomysł i zechce zainwestować pieniądze, oczywiście oczekując czegoś w zamian.

Przedstawiana tu kwestia jest dla Ciebie godna uwagi? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu pełna księgowość wrocław, który publikuje podobne zagadnienia.

Dotacje na innowacje i wszystkie inne wymienione formy pozyskania środków warto rozważyć przed wzięciem kredytu na rozwój firmy.

By postawić sobie cele rozwoju własnej firmy musimy wiedzieć z czym startujemy. Między innymi do tego służy wycena firmy. Aby móc określić czy otrzymana przez nas propozycja dotycząca na przykład sprzedaży udziałów jest dla nas opłacalna, powinniśmy wycenić wartość firmy. Wycena przedsiębiorstwa bądź udziałów spółki jest działaniem koniecznym do określenia opłacalnych aktywów oraz stosowane jest w trakcie dokonywania zmian struktur prawnych firmy, a ponadto wykorzystywana jest do przygotowywania sprawozdań finansowych. Ponadto, wycena przedsiębiorstwa może być także elementem zabezpieczeń udzielanego przez bank kredytu. Należy pamiętać, iż aby taka wycena posłużyła w odpowiedni sposób i mogła przyczynić się do rozwoju naszego przedsiębiorstwa powinna być wykonywana przez fachowca, ponieważ istnieje wiele metod wyceny dobieranych przede wszystkim ze względu na cel.

W internecie bez trudu znajdziemy kontakt do firmy, która specjalizuje się w wycenach. Najlepsze efekty daje stała współpraca z doradcą, który dobrze rozumie na czym dokładnie polega prowadzony przez nas biznes, ma dostęp do wszystkich istotnych danych i mamy się pełne zaufanie.