Czemu nie należy się spóźnić ze składaniem swojego pitu, na co przeznaczyć można swój 1% podatku.

Posted on 26/03/2022 7:26am

Im bliżej końcówki kwietnia, tym więcej w telewizji, prasie i radiu pojawia się informacji o zbliżającym się końcu rozliczeń podatkowych. Bo wtedy właśnie kończy się okres, gdy przesłać należy do urzędu skarbowego podatkowe zeznanie. Jeżeli ostatni dzień kwietnia będzie w weekend, to wtedy pit można będzie złożyć pierwszego dnia maja, w każdej innej sytuacji data ta nie może zostać przekroczona.

Rozliczanie PIT - jak zrobić to dobrze?
Author: Chris de Kok
Source: http://www.flickr.com
Nie powinno się tego lekceważyć, ponieważ za spóźnienia grożą poważne kary, a z pewnością konieczność składania wyjaśnień. Czasu na wypełnienie zeznania naprawdę jest sporo, bo w końcu cztery miesiące, i jeśli ktoś dokumentów nie wyśle w terminie, to przeważnie przez własne zaniedbanie. Jeżeli z jakiś powodów ktoś miałby problemy żeby zdążyć, to zdecydowanie lepiej jest wysłać wstępnie policzone zeznanie i potem dostarczyć korektę, niż nie złożyć żadnego i narazić się na wysokie kary. A jeżeli będzie chodzić o wypełnienie pita także nie powinno być problemów, bo możliwości do tego jest naprawdę dużo.

Duża część osób ma na tyle proste rozliczenia, że bez żadnego problemu da sobie radę sama z obliczeniem wszystkiego. Niezwykle przydatny jest w tym na przykład jakiś darmowy program pit, w którym wystarczy podać wszystkie dane personalne, przepisać dokumentów, które się otrzymało kwoty i wszystko co wymagane program sam policzy. Przygotowane w taki sposób zeznanie można przepisać lub wydrukować, a później złożyć je w urzędzie skarbowym. Najnowsze wersje tego typu programów posiadają również możliwość elektronicznego przesyłania formularzy, całkiem sporo osób korzysta z tego typu możliwości.

Przy wypełnianiu zeznania pomyśleć warto o tym, aby dobrze wykorzystać jeden procent podatku. Możliwość dania tych pieniędzy dla jednej z wielu uprawnionych do tego instytucji możliwa jest od dość dawna, i naprawdę warto z niej skorzystać.

Jeśli prezentowany tekst wciągnął Cię całkowicie, to sprawdź również inny polecany tekst, który zapewne zawiera podobnie absorbujące informacje.

Taki 1% dla chorych dzieci, podarowany w zeznaniu może pozwolić na przykład na zakup sprzętu czy kosztowne zabiegi.

Zresztą najróżniejszych instytucji, jakim przekazać można pieniądze jest naprawdę sporo, i na pewno każdy znajdzie kogoś, komu zdecyduje się pomóc.