Czemu powinniśmy przekazać 1 procent organizacji charytatywnej? Jakie są tego zalety? Jak to zrobić?

Posted on 04/06/2021 8:20am

Co roku, podczas rozliczania PIT-u można przekazać 1% podatku na określoną organizacje. To rzeczywiście łatwe, nie trzeba za to płacić, warto więc o tym pamiętać. 1 procent trafia do charytatywnych organizacji, które są pomocne najbardziej potrzebującym, to więc skromna, ale jakże duża pomoc. Całe szczęście każdy może dać taki symboliczny procent, a to sprawia, że potrzebujący zyskują pomoc.

Przekazanie 1% podatku jest najbardziej ciekawym sposobem wspomożenia organizacji, jakiej działanie oraz profil działalności jest najbliższa darczyńcowi. To właściwie genialny w swojej prostocie sposób, ażeby pomagać. Jak to zrobić? Należy wyłącznie wypełnić specjalistyczną rubrykę w rocznym rozliczeniu. Tak, to takie proste. Pieniądze trafiają tam, gdzie zaznaczyliśmy. Wiele fundacji zawiera umowę z NFZ, żeby zdobyć niezbędne środki na funkcjonowanie, lecz to niestety nie wystarcza, więc także przekazanie 1% podatku jest tak bardzo istotne.

Rozliczanie PIT na komputerze
Source: pixabay.com
Co do samego wypełniania, to jak mówiliśmy wcześniej jest to naprawdę proste, a być może jeszcze w mniejszym stopniu zajmujące, gdy skorzystamy z nowatorskiego sposobu do rozliczania PIT-u. Służy do tego program do rozliczania pitów za 2016r, który intuicyjnie, całkowicie automatycznie oraz bezproblemowo pozwala na jak i bezbłędne rozliczenie PIT-u. Jeden procent to specyficzna pomoc, ponieważ datek nie jest przekazywany fizycznie, co oznacza, że darczyńca nie sięga do kieszeni, by wyciągnąć kilka złotych. Nie jest więc to impulsywne, niezbyt przemyślane działanie, a raczej przeciwnie, darczyńca świadomie zdaje sobie sprawę, komu przekazuje pomoc.

Tak udzielona pomoc jest jeszcze bardziej cenna, ponieważ darczyńca wie, że te pieniądze będą trafiać tam, gdzie powinny się znaleźć, więc jego pomoc nie będzie zmarnowane. 1% to niby mała kwota, ale jak pomnożymy ją przez liczbę kilkudziesięciu tyś.

Interesują Cię opisane przez nas treści? Szalenie nas to cieszy. Prosimy więc na następny ciekawy fakt (https://copyline.pl/kontakt/), który umieściliśmy pod poniższym linkiem.

podatników to może uzbierać się faktycznie duża suma pieniędzy. Dzięki takim pieniądzom możemy zakupić więcej sprzętu, więcej dzieci może skorzystać z niezbędnej rehabilitacji, to same plusy. A najlepsze jest to, iż większość z nas może udzielić tego rodzaju pomocy, najlepiej więc o tym pamiętać.