Jak aktualnie wygląda walutowy handel w naszym kraju, zalety kantorów internetowych.

Posted on 06/10/2022 7:29am

Starsze osoby pewnie będą pamiętać czasy, kiedy waluty wymieniało się pokątnie u handlarzy, co niekiedy różnie się kończyło. Zamiast pieniędzy można było dostać przycięte gazety, czasami zdarzały się również fałszywki, a w skrajnych przypadkach nawet kradzieże i rozboje.

Widoczne jeszcze bardziej będzie to w w przypadku kantorów, w jakich wymieniać można walutę. W przypadku kantorów stacjonarnych spready "mogą wynosić nawet parę procent. Z kolei coraz bardziej popularne w ostatnim czasie kantory w internecie mają go przeważnie w okolicach około jednego procenta.

Niekiedy tego typu transakcje były mocno niebezpieczne, gdyż najczęściej handlarze mocno byli związani z przestępcami, a i sami nierzadko dopuszczali się różnych przekrętów i oszustw. Lecz przemiany, jakie miały miejsce w Polsce również pozwoliły na całkowicie legalne handlowanie walutami w kantorach.

Zaabsorbowała Cię omawiana kwestia? Kliknij więc tu oraz sprawdź więcej na stronie (https://www.demostenes.com.pl/kurs/niemiecki-dla-dzieci/). Zamieszczone tam publikacje także Cię bardzo zaintrygują.

To, że najczęściej ich właścicielami stali się byli handlarze, to całkowicie inna sprawa, istotne dla klientów było to, że transakcje stały się dużo bardziej bezpieczne. W każdym kantorze w widocznym miejscu znajdował się kursy walut przelicznik (strona internetowa tutaj), więc już wchodząc można było od razu wiedzieć, ile można będzie otrzymać. Dodatkowo wszystkie transakcje muszą być rejestrowane, więc ryzyko jakiegoś oszustwa jest ograniczone w zasadzie do zera.

Internet - perspektywa
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com
Następnym etapem w rozwoju walutowego handlu stały się internetowe kantory. Zaczęły one powstawać zaledwie przed kilkoma laty, początkowo budząc dużą nieufność ludzi, przyzwyczajonych do prawdziwych pieniędzy. Jak okazuje się jednak, tego typu kantor kursy walut (znacznie więcej przeczytasz na www) ma dużo zalet, głównie finansowych, więc i zainteresowanie takimi miejscami zaczęło szybko wzrastać. Już na dzień dzisiejszy ich udział w rynku wynosi kilkanaście procent, a dynamika wzrostu jest bardzo duża. Konsumenci nabierają przede wszystkim do nich zaufania, a zaufanie w sprzedaży walut jest ogromnie ważne. Niewątpliwie na wzrost popularności mają też ceny, jakie ma konkretna waluta online.

Widoczne jeszcze bardziej będzie to w w przypadku kantorów, w jakich można wymieniać walutę. W przypadku stacjonarnych kantorów spready "wynosić mogą nawet parę procent. Z kolei coraz popularniejsze w ostatnim czasie kantory internetowe mają go najczęściej na poziomie około jednego procenta.