Jakie konto wybrać do rozliczeń swojej firmy, kiedy posiadamy działalność gospodarczą?

Posted on 24/03/2022 7:30am

W naszym kraju od pewnego okresu całkiem popularną formą zatrudnienia jest tzw. samozatrudnienie, jakie przybiera formy zakładania działalności gospodarczej. Rozważmy chociażby temat działki IT, w której coraz częściej współpracuje się na zasadzie Business To Business, gdzie konkretna firma kooperuje z osobą, jaka ma właśnie działalność. W takim wypadku bardzo dużo ludzi nie nie myśli nawet o tym żeby rozważyć wszystkie plusy i minusy rozdzielenia własnych indywidualnych spraw finansowych od tych powiązanych z prowadzeniem “firmy”.

Jeżeli chodzi o konto osobiste, to ma je obecnie prawie każdy.

Nie ma co czekać - jeśli omawiany post Cię zainteresował, kliknij dodatkowo tu i sprawdź także inne tego typu oryginalne www (https://www.securityservice.pl/ochrona-strykow/).

W wielu przypadkach jest ono wręcz niezbędne do załatwienie pewnych spraw. Dostępność tego typu kont jak również ich zróżnicowanie może przysporzyć nam bólu głowy, gdyż jest rzeczywiście w czym przebierać. Banki proponują nam różnego rodzaju zachęty w postaci zwolnienia z opłat, byleby założyć u nich konto osobiste. Kiedy prowadzimy jednak działalność gospodarczą, to wypada założyć konto firmowe, żeby odseparować sprawy prywatne od tych związanych z naszą jednoosobową firmą. Jakie inne powody tego typu podejście do sprawy? Na pewno jednym z najważniejszych argumentów jest chociażby utrzymanie porządku w kwestiach finansowych naszej pracy. Zdecydowanie upraszcza to prowadzenie wszelkiego rodzaju księgowości. Gdy dojdzie do jakiejś kontroli ze strony urzędu skarbowego, to żaden urzędnik nie sprawdzi nam wtedy prywatnych rozliczeń i transakcji.

Kolejną zaletą jest również to, iż banki bardzo przychylnie patrzą na przedsiębiorców jak i właścicieli firm, dając im dodatkowe możliwości jak i różnego rodzaju rabaty. Warto to mieć na względzie, jeśli będziemy posiadać w planach choćby wzięcie pożyczki. Możemy mieć do czynienia z sytuacją, gdzie warunki które dostaniemy jako klient indywidualny będą o wiele mniej korzystne niż te, jakie moglibyśmy dostać posiadając konto firmowe. Dobrym rozwiązaniem jest również założenie kolejnego konta firmowego w banku w którym mamy już konto indywidualne.W rezultacie więc mamy możliwość aby połączyć ze sobą te idee a następnie czerpać z tego benefity.