Jakimi metodami uzyskać można jakieś pieniądze na finansowanie działania swojego przedsiębiorstwa i kolejne inwestycje.

Posted on 02/04/2022 7:26am

Wiele firm w pewnym momencie swojej działalności będzie potrzebować dodatkowych środków finansowych. Wymagania są dość zróżnicowane, niektórzy z przedsiębiorców już na sam początek muszą zainwestować w lokal, zatrudnić pracowników czy też kupić wyposażenie, inni już po jakimś okresie działania szukają możliwości na większy rozwój i kolejne inwestycje. Jednak tak czy inaczej wymagane będzie zdobycie niezbędnego kapitału, na szczęście aktualnie jest na to parę opcji.

Pieniądze
Author: kstudenta
Source: http://www.sxc.hu
Przykładowo podczas zakupu wyposażenia firmy, samochodów, maszyn czy najróżniejszych sprzętów coraz popularniejszy jest leasing. Daje on naprawdę spore możliwości na finansowanie, jest dość prosty w otrzymaniu i lubiany przez księgowych, z tego też powodu zainteresowanie nim regularnie wzrasta. Przy nowoczesnych inwestycjach, zbieżnych z unijną polityką pomyśleć również można o jakiejś dotacji. W wielu przypadkach jest możliwość uzyskania kilkudziesięciu procent wartości projektu, więc będą to środki, o które rzeczywiście warto powalczyć, jeśli się tylko będzie miało taką możliwość (strona www).

krajobraz - kredyt
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com
Ale najbardziej popularnych sposobem na finansowanie działalności, chociaż nie zawsze prostym do uzyskania, są kredyty dla firm bez zabezpieczeń. Kredyty udzielane są w różnych postaciach, mogą być albo na kupno jakiś konkretnych urządzeń, nieruchomości (zobacz pożyczka pod zabezpieczenie) lub też jako luźna gotówka, rozmaite są również sposoby ich spłacania. Niestety nadal spora ilość banków podchodzi do prywatnych firm z dużą ostrożnością, wymagając bardzo dużej liczby rozmaitych dokumentów, poza tym niekiedy są one stosunkowo drogie. Jeżeli jednak chciało się będzie uzyskać bardziej korzystne warunki, a dodatkowo pozbyć się ciężaru ciężar negocjowania i przygotowywania dokumentów, to interesującym rozwiązaniem będzie doradztwo finansowe dla firm.

Dużym plusem takich pośredników finansowych jest to, że mogą oni współpracować z licznymi bankami, przez co mogą w nich znaleźć najlepsze rozwiązanie dla klienta. Finansowi doradcy najczęściej pracują w oparciu o wynagrodzenie prowizyjne, więc dokładają starań, żeby zarobić na swoją wypłatę (czytaj dalej tutaj).