Samochód w leasing? Znajdź doradcę majątkowego

Posted on 16/02/2023 9:12pm

W obecnych realiach w Polsce, kiedy to koniunktura gospodarcza prezentuje się ciekawiej niż kiedykolwiek wcześniej, niezwykle dużo ludzi posiada samochód. Koszta benzyny przy obecnych pensjach nas mniej bolą, mamy do dostania nowe oraz używane modele pojazdów. Lecz coraz powszechniejsza jest metoda wzięcia samochodu w leasing, która ma oczywiście spore plusy oraz minusy. Jeżeli jesteś właścicielem firmy albo osobą fizyczną, możesz skorzystać z takiej alternatywy, bowiem jest ostatnimi czasy możliwa ona dla wszystkich.

kredyt - krajobraz
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com
Lecz zanim poweźmiesz decyzję tego typu, pomocny będzie doradca finansowy kraków, jak to duże miasto gości wielu ekspertów tego typu. Osoba ta będzie szczególnie przydatna wmomencie, kiedy mamy swoją działalność. Doradzi nam ona, czy tego typu forma nabycia auta jest dla nas intratna, czy nasze podatki przez to ulegną zmaleniu, oraz jakiej firmie zawierzyć. Doradca finansowy Kraków zamieszkujący będzie miał doskonałe rozeznanie wśród placówek proponujących leasing w mieście, można ufać mu w tym względzie, doradzi nam, jakiej wartości pojazd w naszej sytuacji finansowej bezpiecznie jest wziąć. Zazwyczaj opcja ta jest lepsza niż wzięcie pożyczki na zakup, jednak połączone są z nią również minusy. Kiedy bierzemy auto w leasing kraków lub inne miasto zamieszkujemy, firma z którą podpisujemy kontrakt, zobowiązuje nas do opłacenia ubezpieczenia w wybranej przez nią firmie. Nie jest to tylko rata (zobacz pożyczka pod hipotekę) OC ale także NNW oraz AC. To widocznie zwiększa miesięczny koszt. Aż do dnia spłaty wszystkich rat, nie figurujemy jako właściciele pojazdu, zatem nie będzie on raczej służyć jako poręczenie. Ostatnimi laty, również dla osoby bez działalności gospodarczej dostępny jest leasing Kraków będzie siedzibą wielu firm, przedstawiających ofertę tego typu. Odbywa on się na identycznych warunkach, jednak jest trochę mniej opłacalny niż dla firmy. Bowiem dużym plusem dla przedsiębiorcy jest możliwość odpisania podatku od takiej umowy, wówczas nawet podniesione koszty ubezpieczeniowe są nie straszne. Osoba fizyczna zyskuje co prawda mniejsze oprocentowanie niż w przypadku kredytu konsumenckiego, jednak czasami to nie wystarcza.

Alternatywą do nabycia samochodu od ręki albo z pożyczką, będzie leasing, wtedy to właścicielem pojazdu stajemy się w momencie pokrycia ostatniej raty. Od paru lat alternatywa ta możliwa jest również w przypadku osób fizycznych, lecz nie zawsze wówczas jest korzystna. Jeśli zastanawiasz się czy porywać się na leasing, skonsultuj się z doradcą majątkowym.